Ogrzewanie wody w domu…

Ciepła woda to w domu podstawa. Nie jest to żaden komfort, jeśli przyjąć, że żyjemy w cywilizowanym kraju. Jednak nie jest o nią tak łatwo. Mieszkając w prywatnym domu, na ogrzanie wody można przeznaczyć opał lub bojlery elektryczne. Jest to jednak rozwiązanie kosztujące sporo pieniędzy. Jak ogrzać wodę oszczędniej? Dowiedz się z poradnika on line!

Tanie rozwiązania dla ogrzewania…

Najwięcej kosztów w eksploatacji domu pochłania ogrzewanie. Konieczny jest opał dla ogrzania wnętrza mieszkania oraz dogrzanie wody. Biorąc pod uwagę ciągle wzrastające ceny energii elektrycznej, trzeba pomyśleć nad innymi rozwiązaniami. Jakie są najnowsze osiągnięcia technologiczne w tym zakresie? Czytaj na poradniku budowlanym.

Podłoga z drewna…

Drewniane podłogi dodają wnętrzu ciepłego wyrazu. Są o wiele bardziej przyjemne dla oka i stopy, niż zimne kafelki podłogowe i terakota, a bardziej eleganckie, szykowne niż dywany i wykładziny dywanowe. Jednak podłoga z prawdziwego drewna ma też swój istotny minus – wysoką cenę. Ile kosztuje drewno przeznaczone na podłogę? Jakie kolory i rodzaje wybrać? Czytaj na poradniku budowlanym on line.

Bierz kredyt hipoteczny z głową…

Otrzymanie kredytu na budowę domu to moment odpowiedni na świętowanie. Tym bardziej dziś, kiedy otrzymanie kredytu nie jest sprawą prostą, a środków na tak dużą inwestycję szary Kowalski po prostu nie ma. Ale co będzie potem, kiedy trzeba będzie zacząć go spłacać? Jak mądrze wybrać kredyt i nie wpaść w finansowe kłopoty? Czytaj porady na budowlanym poradniku on line.

Zasady BHP zachowane we wnętrzu domu…

Przy budowaniu domu trzeba wiedzieć nie tylko, co na ten temat mówi prawo i jakie zalecenia daje branża budowlana. Bardzo ważne jest również, aby przestrzegać zasad BHP w domu. Wbrew pozorom takie aspekty, jak odpowiednie doświetlenie pomieszczenia, wysokość stopni schodów i rozmieszczenie kontaktów elektrycznych podlegają pod konkretne zapisy BHP. Aby mieszkać bezpiecznie, dowiedz się o nich więcej na poradniku on line!